Dystrybutory wody

Dystrybutory wody to urządzenia dystrybuujące wodę pitną. Dystrybutory wody dzielą się na dwa główne rodzaje: dystrybutory butlowe oraz dystrybutory zasilane z sieci wodociągowej.

dystrybutory wody warszawa

Dystrybutory wody do biura

Dystrybutory wody do biura to profesjonalne urządzenia przystosowane do dystrybucji wody dla dużej ilości pracowników. Im większe użytkowanie dystrybutora tym bardziej istotne są funkcje zapewniające bezpieczeństwo dostarczanej wody. Dlatego wybierając dystrybutor do biura powinno oszacować się jego dzienne obciążenie. 

 

Domowe dystrybutory wody

Domowe dystrybutory wody mają mniejsze rozmiary niż dystrybutory przemysłowe. W zależności od budżetu dostępne są urządzenia dystrybuujące wodę z sieci wodociągowej lub z butli. Te zasilane z wodociągu często oferują filtrację wody oraz regulację temperatury wody. Droższe modele są montowane na blatach mebli kuchennych, tańsze są urządzeniami wolnostojącymi. 

 

dystrybutory wody gazowanej

Warto wiedzieć

Cena dystrybutora wody zależy od funkcjonalności jaką oferuje. Najprostsze systemy butlowe można wynająć za około 100 zł miesięcznie. Dystrybutory zasilane z sieci wodociągowej to większy wydatek na początku inwestycji ale mniejsze koszty użytkowania. Początkowo cena dystrybutora zasilanego z sieci wodociągowej może wynieść od 5 do 30 tysięcy złotych.

Przykładowe ceny:

Eden oferuje opcję wody źródlanej. Cena wynajmu dystrybutora zaczynają się już od 20 zł netto miesięcznie. Cena butli wody o pojemności 18.9 litra kształtują się od 21 zł netto do 29 zł netto, w zależności od ilości butli wykorzystywanych w ciągu miesiąca. Serwis (sanityzacja) urządzeń odbywa się z reguły raz na pół roku, a dostawy butli raz na miesiąc. Koszt serwisu to około 60 zł netto.

Aquamo oferuje wodę marki Żywiec. Popularny dystrybutor butlowy Ekspres Bar to koszt około 69 zł netto za wynajem miesięczny. 

 

Dystrybutor butlowy serwuje wodę uzdatnianą (filtrowaną) lub wodę źródlaną. Dystrybutor zasilany z sieci serwuje tylko wodę uzdatnianą. W obu przypadkach woda nadaje się do spożycia pod warunkiem, że dystrybutor ma funkcje zabezpieczające wodę przed zanieczyszczeniem. Zaletą dystrybutora zasilanego z sieci jest ciśnienie wody oraz stosunkowo duża ilość dostępnej wody. Zaletą dystrybutora serwującego wodę źródlaną jest pochodzenie i skład wody źródlanej. Woda źródlana jest to woda pierwotnie czysta (nieuzdatniana).  

 

dystrybutor wody z sieci

Dystrybutory zasilane z sieci wodociągowej

Dystrybutory zasilane wodą z wodociągu nie potrzebują plastikowych butelek, czyli są przyjazne dla środowiska i oszczędzają miejsce. Kluczowym elementem wyboru dystrybutora wody zasilanego z sieci jest system filtrowania wody. Koszty użytkowania oraz bezpieczeństwo wody w dużej mierze będą zależeć od łatwości wymiany i kosztów filtrów.

Dystrybutor wody gazowanej

Dystrybutory wody gazowanej to urządzenia zasilane z sieci wodociągowej, które wzbogacają wodę dwutlenkiem węgla. Woda serwowana z dystrybutora wody gazowanej jest wodą uzdatnianą, w odróżnieniu do naturalnej wody mineralnej w której występuje naturalny dwutlenek węgla. 

 

dystrybutor wody gazowanej do firmy
butlowy dystrybutor wody

Bezpieczne dystrybutory wody

Zadaniem dystrybutora wody jest dostarczenie odpowiedniej ilości bezpiecznej wody pitnej w odpowiedniej temperaturze do spożycia. Kluczowe cechy dystrybutora to zabezpieczenie wody przed zanieczyszczeniem oraz łatwa obsługa. 

 

Dostawy wody butelkowanej

Jeżeli wybierzesz butlowy typ urządzenia, musisz liczyć się z wizytami serwisantów w celu wymiany filtrów, przeglądów czy wymiany butli. Dostępność dostaw wody oraz fachowość serwisantów to ważny czynnik decyzyjny przed podjęciem decyzji o zakupie. Jest to również element wizerunkowy, w szczególności w przypadku dystrybutorów wody do biura. 

 

Dystrybutory wody butelkowanej

Butlowe dystrybutory są zasilane wodą z butli. Minusem tego rozwiązania są ciężkie butle z wodą, które zajmują dużo miejsca. Wybierając dystrybutor wody najważniejszą cechą jest system zabezpieczenia urządzenia przed zanieczyszczeniem (np. światło UV). Drugim najważniejszym czynnikiem jest jakość wody. Woda, którą wybieramy powinna być wodą źródlaną. Zalety to niższy koszt początkowy oraz woda źródlana. Wady to konieczność wymiany butelek i zajęta powierzchnia na butle z wodą.