Dystrybutor wody do domu

Dystrybutor wody do domu to urządzenie, które może dostarczać wodę uzdatnianą (filtrowaną) lub naturalnie czystą wodę źródlaną. W zależności od rodzaju dystrybutora, dostarczana woda może mieć postać wody zimnej, gorącej a nawet wody gazowanej.

 

jaki dystrybutor wody do domu najlepszy

Jaki wybrać domowy dystrybutor wody?

Dystrybutor wody do domu to dobry sposób na stały dostęp do świeżej wody oraz  prawidłowe nawodnienie dla całej rodziny. Modele dystrybutorów wody dzielą się na butlowe, które dostarczają wodę butelkowaną oraz zasilane z sieci wodociągowej. Przed zakupem dyspensera warto zapoznać się z rodzajami i właściwościami wody pitnej oferowanej przez różne typy dyspenserów wody.

 

Warto wiedzieć

Aby utrzymać wysoką jakość, woda źródlana powinna być konsumowana w ciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem, które zmienia jej skład, dlatego inwestowanie w duże butle nie zawsze jest korzystne.

 

Nowoczesne dystrybutory posiadają opcję regulacji temperatury wody. W zależności od potrzeby mogą dostarczać wody gorącej lub zimnej.

 

Na rynku dostępne są domowe dystrybutory butlowe w cenie od 100 do 200 zł miesięcznie, w zależności od ilości zamawianych butelek cena ta może rosnąć. Produkty zasilane z sieci z filtrem wody to rozwiązania dużo droższe, gdzie cena może wynieść od 2 do nawet 20 tysięcy złotych.

 

Butlowe dystrybutory wody do domu

Butlowe dyspensery wody to najtańszy a zarazem najczęściej kupowany typ dystrybutora w Polsce. Dostępne na rynku dystrybutory wody butelkowanej do domu oferują wodę źródlaną lub tańszą filtrowaną. Decydując się na zakup butlowego dystrybutora warto wybrać wodę źródlaną, gdyż jest ona pierwotnie czysta. Tańsza wersja dyspenserów wody w butlach oferuje wodę pitną, tzw. kranówkę, która została poddana procesowi uzdatniania i filtracji. Zarówno w przypadku wody filtrowanej jak i źródlanej, dobrej klasy dystrybutor wody do domu oferuje opcję wody zimnej lub gorącej.

 

gdzie umiescic dystrybutor wody
dystrybutory wody warszawa

Domowe dystrybutory wody zasilane z sieci wodociągowej

Stały dostęp do wody podnosi komfort życia. Woda z domowego dystrybutora zasilanego z sieci  jest dostępna zawsze, bez konieczności wybiegania do sklepu lub oczekiwania na dostawy wody z butelek. Przed zakupem, warto jednak zapoznać się z zasadami działania tego rodzaju dyspenserów wody. Dystrybutory wody do domu zasilane z sieci wodociągowej używają tzw. kranówki, która jest filtrowana przez specjalnie dobrane filtry. W zależności od rodzaju filtra, woda może być dodatkowo wzbogacana (mineralizowana) lub oczyszczana (demineralizowana). Woda w kranie to uzdatniona woda pitna, która już uprzednio została poddana procesowi uzdatniania i filtracji. Należy jednak mieć na uwadze, że filtry wody zmieniają skład wody. Decydując się na dyspenser filtrujący, najpierw powinno się ocenić jakość wody wodociągowej, aby odpowiednio dobrać filtry. 

 

Nablatowy dystrybutor wody do domu

Nablatowy dystrybutor wody do domu to zdecydowanie najbardziej eleganckie rozwiązanie. Zasada działania nablatowych dystrybutorów wody jest taka sama jak w przypadku dyspenserów wody zasialanych z sieci wodociągowej. W szafkach kuchennych instalowane są odpowiednio dobrane filtry, przez które przepływa woda wodociągowa. Nablatowe dystrybutory wody do domu powinny być instalowane  w kuchni, lub w pomieszczeniu gdzie jest dostępny odpływ wody. Z uwagi na estetykę ta opcja dystrybutora jest często instalowana w firmach. W porównaniu do dystrybutorów butlowych, wariant sieciowy dystrybutora wody do domu jest droższy z uwagi na koszt instalacji oraz regularne wymiany filtrów.

 

elegancki dystrybutor wody nablatowy do kuchni