Woda mineralna z dostawą do domu

Co warto wiedzieć gdy wybierasz wodę z dostawą do domu
gdy do wyboru jest woda źródlana oraz mineralna?

Czy woda źródlana jest najlepsza

Dla kogo woda mineralna z dostawą do domu?

Naturalna woda mineralna z dostawą do domu to woda dla całej rodziny. Dzieci zabierają małą butelkę wody do szkoły, dorośli piją wodę w pracy czy na treningu. Decydując się na dostawy wody, priorytetem domowników dla wyboru jest zdrowie. Przepisy dotyczące jakości wody są bardzo precyzyjne i gwarantują wysoką jakość wody mineralnej.

 

Warto wiedzieć

Aby utrzymać wysoką jakość, woda w butelce powinna być konsumowana w ciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem, które zmienia jej skład, dlatego inwestowanie w duże butle nie zawsze jest korzystne.

 

 • Zamawiając dostawę wody unikasz dźwigania ciężkich butelek ze sklepu.
 • Stały dostęp do wody do picia to warunek prawidłowego nawodnienia organizmu.
 • Woda dobrej jakości to źródło korzystnych dla zdrowia minerałów.

 

Woda mineralna z dostawą do domu jest lepsza od wody źródlanej?

Woda źródlana, podobnie jak mineralna jest wodą pierwotnie czystą, pochodzącą z zasobów podziemnych. Obie wody różnią się jednak składem, a co za tym idzie smakiem. Woda źródlana nie ma wymagań na zawartość korzystnych dla zdrowia mikroelementów. Skład naturalnej wody mineralnej jest bogaty w składniki, które korzystnie wpływają na organizm (takie jak magnez, wapń, potas czy wodorowęglany). Woda źródlana jest polecana do gotowania posiłków, herbaty, kawy.

 

Jakie są alternatywy wody w dostawie

Czy warto inwestować w dystrybutor wody do domu?

Domowy dystrybutor wody jest doskonałym rozwiązaniem na łatwy dostęp do świeżej, czystej wody zimnej, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na odpowiednie nawodnienie całej rodziny. 

W przypadku każdej wody butelkowanej, ważne jest aby spożyć ją w przeciągu 48 godzin od kontaktu z powietrzem. Ma to związek ze składem wody, który zmienia się przy każdym kontakcie z powietrzem. Przepisy dotyczące jakości i składu naturalnej wody mineralnej są na tyle rygorystyczne, że w praktyce nie oferowane są dystrybutory z tym rodzajem wody. Dlatego dystrybutor wody oferuje opcję wody źródlanej, której skład podlega takim mniejszym wymogom. Woda z dostawą do domu pozostaje więc najlepszą opcją jeżeli chcemy pić naturalną wodę mineralną. 

 

16 powodów, dla których warto rozważyć dostawy wody mineralnej

Dostawy wody mineralnej do domu oraz firm to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie pracownikom dostępu do wody o wysokiej jakości i bogatej w minerały. Woda mineralna ma wiele zalet, najważniejsze z nich to:

 1. Woda mineralna zawiera cenne minerały, takie jak magnez, wapń, sodu i potas, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 2. Picie wody mineralnej pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, co przekłada się na lepszą koncentrację i wydajność pracy.

 3. Woda mineralna ma wyższą wartość odżywczą niż woda źródlana, ponieważ zawiera więcej minerałów.

 4. Dostawy wody mineralnej pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie trzeba kupować wody butelkowanej lub przeprowadzać specjalistycznej instalacji filtrów do wody.

 5. Woda mineralna jest ceniona za swój naturalny smak, co sprawia, że pracownicy chętniej z niej korzystają.

 6. Dostawy wody mineralnej do firmy pozwalają na ograniczenie ilości plastiku zużywanego w codziennym funkcjonowaniu firmy.

 7. Woda mineralna jest zdrowym i ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ pochodzi z naturalnych źródeł i nie jest poddawana procesom uzdatniania.

 8. Woda mineralna zawiera minerały, takie jak wapń, magnez, sodu, potas i żelazo, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 9. Pijąc wodę mineralną, możesz uzupełnić niedobory minerałów w organizmie, co może mieć pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.

 10. Woda mineralna pomaga regulować ciśnienie krwi, co jest szczególnie ważne dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem tętniczym.

 11. Woda mineralna może pomóc zmniejszyć ryzyko zaparć i zapewnić prawidłowe trawienie.

 12. Picie wody mineralnej może pomóc zmniejszyć ryzyko odwodnienia, szczególnie w ciepłych miesiącach lub podczas wysiłku fizycznego.

 13. Woda mineralna może pomóc zapobiegać chorobom układu moczowego, takim jak kamienie nerkowe i zapalenie pęcherza.

 14. Woda mineralna może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób zębów i dziąseł, ponieważ pomaga usunąć resztki pokarmu i bakterie z jamy ustnej.

 15. Woda mineralna może pomóc poprawić elastyczność skóry i zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu.

 16. Woda mineralna jest czystsza niż woda kranowa, ponieważ jest pierwotnie czysta. 

 
 

 

dostawy wody butelkowanej

Dostawa wody mineralnej w szklanych butelkach?

Odpowiedź na pytanie czy opakowania są przyjazne środowisku to ważny element decyzyjny przy okazji zamówienia wody z dowozem. Zamawianie wody w butelkach przywołuje bowiem obraz plastikowych butelek pływających w oceanie. Z tego jednak punktu widzenia, można zadać sobie pytanie jak te butelki w oceanie się znalazły i czy szklane butelki na pewno nie będą wyrzucane tam gdzie nie powinny. Szklane butelki są cięższe, a upadek z nawet niewielkiej wysokości powoduje ich rozbicie. Jest to szczególnie ważny aspekt w przypadku dzieci. Smak wody nie zależy od tego czy woda będzie w butelce szklanej czy plastikowej. Współczesna technologia recyklingu równie dobrze potrafi przetworzyć plastik jak i szkło.

 

dostawy wody w butelkach

Dlaczego dostawy wody mineralnej?

Ponad 70% dostawy wody pitnej w Warszawie pochodzi z rzeki Wisła. Woda jest pobierana z ok. 7 metrów spod dna rzeki i następnie jest uzdatniania w w dwóch warszawskich stacjach uzdatniania: „Filtry” i „Praga”. Drugim źródłem jest woda powierzchniowa, pobierana z Jeziora Zegrzyńskiego.

Woda z kranu w Warszawie nadaje się do picia, ale to woda uzdatniana. Tymczasem, naturalne wody mineralne w Polsce to wyjątkowy zasób naturalny. Woda mineralna jest pierwotnie czysta, a do tego jest bogata w wapń, magnez i wodorowęglany. Z tego powodu Warszawiacy wybierają dostawy wody mineralnej w butelkach.