jaki dystrybutor wody do domu najlepszy

Dostawy wody do domu

Jakie są zalety dostawy wody do domu?

Dostawy wody do domu sprawiają, że zdrowa woda jest w zasięgu ręki dla całej rodziny. Oznacza to nieograniczony dostęp do zdrowej i smacznej wody, zarówno do bezpośredniego spożycia, gotowania, czy przygotowywania napojów takich jak kawa i herbata. Drugą zaletą dostawy wody do domu jest to, że jest to że jest to wygodne, bo oszczędzamy dźwigania ciężkich butelek, ale także paliwa do samochodu na dojazd do sklepu.

 

Jakie są rodzaje wody w dostawie?

Rodzaje dostawy wody to przede wszystkim woda butelkowana w zgrzewkach lub woda do dystrybutora wody. Woda butelkowana to głownie woda źródlana i mineralna. Gdy w domu jest dystrybutor wody, wówczas polecana jest woda źródlana.

domowy dystrybutor wody w butelce

Warto wiedzieć

W zależności od potrzeb, dostawa wody może być realizowana przez prywatne firmy specjalizujące się w dostawie wody do domu, lub przez miejski zakład wodociągowy beczkowozem. Warto znać cenę oraz informacje o rodzaju i jakości wody jaką objęta jest dostawa wody do domu.

 

W ponad 70% woda w Warszawie pochodzi z rzeki Wisła. Wodę jest pobierana z ok. 7 metrów spod dna rzeki i następnie jest uzdatniania w w dwóch warszawskich stacjach uzdatniania: „Filtry” i „Praga”. Drugim źródłem jest woda powierzchniowa, pobierana z Jeziora Zegrzyńskiego.

 

woda dla całej rodziny

Jaka woda jest najlepsza?

Zarówno woda mineralna jak i źródlana dostarczają prawidłowe nawodnienie organizmu. Gdy zamawiamy wodę butelkowaną do picia, wówczas najlepszy wybór to naturalna woda mineralna, która jest najlepsza do bezpośredniego picia. Natomiast, użycie wody źródlanej (np. Żywiec) jest szczególnie zalecane do przygotowywania napojów i gotowania.

 

Jaki dystrybutor wody jest najlepszy?

Na rynku są dostępne różne dystrybutory wody. Najczęściej są to butlowe dystrybutory wody, oferujące wodę źródlaną lub filtrowaną. Jednak najlepszy wybór dystrybutora wody do domu to dystrybutor wody źródlanej oferującą wodę zimną. Wodę źródlaną można stosować do bezpośredniego pica, do gotowania posiłków, czy kawy i herbaty. Woda filtrowana, jest to woda uzdatniania nie różniąca się jakością od tzw. kranówki.

nowoczesny dystrybutor wody do firmy

Skąd pochodzi woda źródlana?

Źródlana woda pochodzi ze źródeł podziemnych, podobnie jak naturalna woda mineralna. Dzięki temu obie wody są wydobywane z głębokich odwiertów, otrzymujemy pierwotnie czystą wodę, która nie jest poddawana procesowi filtracji czy uzdatniania. Taką wodę można pić z przyjemnością w dużej ilości.

Dla kogo dostawy wody do domu?

Dostawy wody do domu są skierowane do wszystkich klientów i zakładów pracy.

 

Jak wygląda dostawa wody w praktyce?

Dostawę wody realizują kurierzy pod same drzwi, oszczędzając dźwigania wody ze sklepu do mieszkania. Kurierzy dostarczają wodę w dni powszednie. W niektórych miastach, np. na terenie Warszawy, firmy ofertują bezpłatną dostawę wody.

dobra jakosc wody
mały dystrybutor wody

Dostawa dystrybutora wody do domu

Umowy na dostawy wody do domu niekoniecznie wymagają zawierania umowy na zakup lub wynajem dystrybutora wody. 

  • Cena samej butli o pojemności 18.9 litra z wodą źródlaną to około 30 zł przy minimalnej ilości zamówienia 2 butle.  Korzystając z prostej pompki nie trzeba zamawiać dystrybutora wody.
  • Cena dużej butli 18.9 litra (1.48 zł/litr) lepiej się opłaca niż cena mniejszej butli 11.3 litra (2.2 zł/litr), ale jest porównywalna z ceną wody mineralnej w sklepie (1.4 zł/litr)
  • Cena wynajmu dystrybutora wody z funkcją chłodzenia wody i filtrem to około 40 zł /miesięcznie

 

Dostawy wody beczkowozem

W Warszawie, dostawy wody beczkowozem realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawa S.A. 

  • Cena wynajęcia samochodu do przewozu beczkowozu z wodą pitną wynosi ok. 160 zł brutto za 1 godz.
  • W dni ustawowo wolne od pracy, czyli w soboty, niedzielę oraz święta, cena najmu zwiększa się o 20%.
  • Koszt dzierżawy beczkowozu to 20 zł netto za 1 dobę.
  • Cena wody w beczkowozie, to 5.5 (5.500 litrów = 5.5 m3) razy cena wody i ścieków (aktualnie cena za 1 m3 wody to 3,89 zł brutto, a cena za 1 m3 ścieków wynosi 5,96 zł brutto).

Zamawiając dostawę wody do domu beczkowozem otrzymamy wodę pitną. 

dostawa wody do biura warszawa

Jak można zamówić dostawę wody?

Zamówienie dostaw wody może być realizowane przez kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem email. Złożenie zamówienia lub zapytania o cenę jest bezpłatne, ale realizacja dostawy wody wymaga opłacenia zamówienia. Bezpłatna dostawa wody jest realizowana na terenie Warszawy.